Egyéb banki szolgáltatások

1. Milyen feltételek mellett nyújtanak a bankok tele-banking szolgáltatást, mi szükséges az információ lekéréséhez a tele-banking által? Milyen információkat kaphat az ügyfél ilyen szolgáltatás aktiválásával?

UniCredit Telefonbank

Az UniCredit Telefonbank segítségével Ön a hét minden napján - a bankfiókok nyitva tartásán túl is - éjjel-nappal igénybe veheti csaknem teljes körű banki szolgáltatásunkat. Az UniCredit Telefonbank a 06-40/50-40-50-es telefonszámon (külföldről a +36-1/325-3200 számon) érhető el.

Ön nemcsak biztonságosan, gyorsan és kényelmesen, hanem időt és pénzt megtakarítva intézheti bankügyeit, hiszen az UniCredit Telefonbank rendszerén keresztül kezdeményezett tranzakciók díjai a bankfiókban megadott megbízások díjainál kedvezőbbek!*

Az UniCredit Telefonbank használatakor Ön két lehetőség közül választhat:

  • bankügyeit intézheti az automata rendszeren keresztül vagy
  • beszélhet munkatársunkkal.

MILYEN FŐBB SZOLGÁLTATÁSOK VEHETŐK IGÉNYBE AZ UNICREDIT TELEFONBANKON KERESZTÜL?

  • Számlaegyenleg-, számlatörténet-lekérdezés
  • Számlaműveletek (forint- és devizaátutalás, betétkezelés, stb.)
  • Kártyaműveletek
  • Hiteltanácsadás
  • Értékpapír-ügyintézés (befektetési alapok forgalmazása, tőzsdei értékpapírok eladása/vétele)
  • Internet Banking és bankkártya-ügyfélszolgálat
  • Bankkártya aktiválás
  • Általános információ nyújtása
  • A szolgáltatás magyar és angol nyelven érhető el, igénybevételéhez TONE üzemmódú telefonkészülékre van szükség.

MI SZAVATOLJA AZ UNICREDIT TELEFONBANK BIZTONSÁGÁT?

  • Napi és tranzakciós limit is meghatározható,
  • Ügyfeleink a felhasználói azonosító és a mindenkor érvényes PIN kód megadásával azonosíthatják magukat.

Fontosnak tartjuk hangsúlyozni, hogy a biztonságos használat (és így a visszaélések elkerülése) érdekében a Telefonbank-os PIN kódját tartsa titokban. Amennyiben szükségesnek tartja feljegyezni azt, kérjük mindenképpen titkosítva tegye meg, illetve a Telefonbankos azonosítójától elkülönítve tárolja!

https://www.unicreditbank.hu/nagyvallalatok/elektronikus_szolgaltatasok/unicredit_telefonbank.html

 

2. Szeretnénk egy külföldi átutalási tranzakciót végrehajtani a Homebankig segítségével. Milyen lépéseket szükséges megtennünk és milyen információkat kell beevidálnunk a Homebanking erre szolgáló moduljába?
 

 Home banking

A Home bankingnek köszönhetően a vállalat telephelyéről intézheti mindenféle bankügyeit, kényelmesen, gyorsan és biztonságosan tarthat kapcsolatot takarékszövetkezetünkkel.

Ügyfélterminálon keresztüli kapcsolat (Home banking)

A Szigetvári Takarékszövetkezet által használt szoftver segítségével közvetlen kapcsolat létesíthető a vállalat hivatalába telepített terminál és a takarékszövetkezet számítástechnikai rendszere között. A szoftvernek köszönhetően a vállalat telephelyéről intézheti mindenféle bankügyeit, kényelmesen, gyorsan és biztonságosan tarthat kapcsolatot takarékszövetkezetünkkel.

Az általunk biztosított "Electra" Electronic Banking rendszer biztonságos, magyar nyelvű, így könnyen tanulható. Az ügyfeleinkhez telepített program a Windows különböző változatain (Windows 3.x, Windows '95, Windows '98, Windows 2000, Windows NT) képes futni. A banki kapcsolat kiépítésére ezen túl szükség van még egy, a géphez illesztett soros modemre (és egy telefonvonalra) is.
Az ügyfélterminál segítségével a Vállalkozás közvetlenül telephelyéről rendelkezhet számlája felett. A nap 24 órájában utalásokat rögzíthet, megbízásokat is adhat. (Átutalási, beszedési megbízások) A 15.00 óráig rögzített átutalási megbízások még aznap teljesítésre kerülnek, és természetesen itt is van lehetőség a megbízások sorba állítására, illetve részteljesítésére.
A terminál segítségével telephelyéről nem csupán utalásait indíthatja, lehetőség van a számláján lévő időlegesen feleslegessé vált összeg lekötésére, így a Vállalkozás likviditásmenedzselése helyből végezhető.
Az ügyfélterminál a pénzügyi műveletek, tranzakciók bonyolítása mellett fontos szerepet játszik az információnyújtásban, tájékozódásban. Segítségével számos információ megtudható a Vállalkozás számláiról.
A szoftver segítségével a következő adatlekérdezési funkciókat veheti igénybe:

  • A nap 24 órájában elektronikus formában hozzájuthat számlaadataihoz.

Információkat nyújt

  • A számlák aktuális egyenlegéről;
  • A számlákon tárgynapon már könyvelt megbízásokról;
  • A beküldött megbízások pillanatnyi feldolgozottsági állapotáról.
  • Az adott könyvelési napra vonatkozó, a bankszámlán könyvelt pénzforgalmi tételre vonatkozóan valamennyi információt tartalmazó részletes bankszámlakivonat lekérdezése listára vagy file-ba.
  • Korábbi könyvelési napok kivonatainak, listáinak lekérdezése.
  • A megszolgált kamat megtekintése.

A program további segítséget nyújt a több szempont szerinti listák és faliújság (árfolyamtáblák, kamatkondíciók, betéttípusok, stb.) készítésével az információszolgáltatási, egyeztetési és könyvelési feladatokhoz.
Természetesen a takarékszövetkezet számlavezető rendszere által készített összevont bankszámlakivonatot (ügyfélforgalmi értesítőt) a hagyományos módon postán is megküldi.

https://www.szigetvaritakarek.hu/szigetvaritakarek/hu/vallalat/elektronikusszolgaltatasok/homebanking.html#altalanos-informaciok

 

3. Mi a különbség a magánkulcs és a nyilvános kulcs között az azonosítási folyamatban amely a Homebankingben van alkalmazva?

Szimmetrikus kulcsú és aszimmetrikus kulcsú kriptográfia

Szimetrikus kulcsú kriptográfia

A rendelkezésünkre álló kriptográfiai megoldások két nagy csoportra oszthatók: szimmetrikus kulcsú kriptográfiai megoldásokra, valamint aszimmetrikus kulcsú (más néven nyilvános kulcsú) kriptográfiai megoldásokra. Mindkét csoport alkalmas mind titkosításra, mind hitelesítésre.

A szimmetrikus kulcsú titkosítás során a dokumentumot ugyanazzal a kulccsal kódoljuk, amivel majd dekódolni is lehet; a kódolásra és dekódolásra használt kulcsot ekkor titkokban kell tartanunk, ezért titkos kulcsnak is nevezzük. E módszer hátránya, hogy a titkos kulcsot biztonságos módon kell eljuttatni a fogadó fél számára, hogy illetéktelen fél ne ismerhesse meg. Ez bizonyos esetekben nagyon nehéz problémát jelenthet.



Szimmetrikus kulcsú kriptográfia esetén kódoláshoz és dekódoláshoz ugyanazt a kulcsot használjuk. Így - függetlenül attól, hogy a kulcsot hol generáljuk - a kulcs biztonságos, titkos csatornán kell, hogy eljusson mind a kódolóhoz, mind a dekódolóhoz.
 

A szimmetrikus kulcsú kriptográfia hitelesítésre is alkalmas, ekkor ún. kriptográfiai ellenőrző összeg számítható egy üzenetből a titkos kulcs alapján. E megoldásnak korlátja, hogy ugyanazon titkos kulcs szükséges az ellenőrző összeg ellenőrzéséhez, mint amivel ki lehet azt számítani. Így e megoldás nem alkalmas arra, hogy egy dokumentum hitelességét a közös titkos kulcsot nem ismerő harmadik fél számára igazoljuk. Ha mégis erre van szükségünk, nyilvános kulcsú kriptográfiát – például elektronikus aláírást – kell használnunk.

A szimmetrikus kulcsú titkosítás előnye, hogy az ilyen megoldások gyorsak és rövid kulcsokkal (pl. 128 bit vagy 256 bit) dolgoznak, és elég sok szimmetrikus kulcsú algoritmust ismerünk. Szimmetrikus kulcsú titkosító algoritmusok például a következők: DES (már nem használatos), 3DES, AES (másnéven Rijndael), Blowfish, stb.

Aszimetrikus kulcsú (nyilvános kulcsú) kriptográfia

Az aszimmetrikus kulcsú (más néven nyilvános kulcsú) kriptográfia ezt a hátrányt küszöböli ki úgy, hogy a kódolás és a dekódolás nem ugyanazzal a kulccsal történik. Minden félnek van egy nyilvános kulcsa és egy magánkulcsa. A magánkulcs soha nem kerül ki birtokosa tulajdonából, de bárki hozzáférhet mások nyilvános kulcsához. A nyilvános kulcsot nem kell titokban tartani, azt bárki megismerheti.

Ha titkosított üzenetet szeretnénk küldeni valakinek, meg kell szereznünk az ő nyilvános kulcsát, és azzal kell kódolnunk a neki szóló üzeneteket. Az így kódolt üzeneteket a címzett a saját magánkulcsával fejtheti vissza.



Nyilvános kulcsú (más néven aszimmetrikus kulcsú) kriptográfia esetén a kódolás és a dekódolás különböző kulcsokkal történik. Ekkor elegendő az egyik kulcsot titokban tartanunk, a másik kulcsot akár nyilvános csatornán is továbbíthatjuk.
 

A nyilvános kulcsú kriptográfia más módon is használható: ha a saját magánkulcsunkkal kódolunk egy dokumentumot, az így kapott adatról – a nyilvános kulcsunk alapján – bárki megállapíthatja, hogy azt mi hoztuk létre. E műveletet aláírásnak nevezzük.

 

 

4. Szeretnénk egy 5 dmtérfogatú arany kockát elhelyezni biztonsági banki széfben. Keressen egy számunkra erre a célra alkalmas banki szolgáltatást.
 

Széf-bérlet

Az OTP Bank széf-bérleti szolgáltatása értéktárgyak, okmányok, iratok, egyéb személyes tárgyak biztonságos elhelyezésére nyújt lehetőséget, teljes diszkréció mellett.

Fiókjainkban mechanikus, számítógépes programmal vezérelt félautomata és automata széf-berendezések működnek, többféle méretű rekeszt tartalmazva.

Széf-bérleti szerződés az Ön széffel rendelkező számlavezető fiókjában igényelhető, illetve köthető azzal a megkötéssel, hogy jogi személy, valamint jogi személyiséggel nem rendelkező társaság csak saját szervezete részére bérelhet rekeszt. 

Szefberlet PDF.:

https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/Szefberlet_H_20140317.pdf

 

https://www.otpbank.hu/portal/hu/MKV/Szamlavezetes/Szamlavezetes/Szefberlet

 

 

5. Milyen szolgáltatás a private banking és milyen ügyfelek kiszolgálására jött létre? Keressen példát két ilyen szolgáltatással rendelkező üzleti bankra.

 

A private banking a bankok nagy vagyonnal rendelkező egyéni ügyfelei számára nyújtott banki, pénzügyi, befektetési szolgáltatásait jelenti. A "privát" megnevezés az ügyfelekkel fenntartott személyesebb, közelebbi kapcsolatra utal, szemben a retail bankinggal. A private banking szolgáltatásai közé tartozik többek között a vagyonkezelés, a megtakarítások és az adók tervezése. Offshore országok esetében előfordul, hogy a privát megnevezés együtt jár a banki titoktartással és ezen keresztül a befizetendő adó csökkentésével, a magánvagyon adóhatóságok elől történő elrejtésével.

https://ecopedia.hu/private-banking

 

 

Kinek ajánljuk az MKB Private Banking szolgáltatást?
 

o  Aki megteremtette már saját maga és családja részére a stabil hátteret, ami egyben anyagi függetlenséget is jelent, és ezt a jövőben is biztosítani szeretné.

o  Akinek fontos eddigi munkájával megszerzett vagyona, jövedelme értékének megőrzése, gondozása, tovább gyarapítása.

o  Aki hivatását magas színvonalon, professzionális módon űzi, ennek megfelelően törekszik idejének minél hatékonyabb beosztására, a gyors, rugalmas ügyintézésre minden területen.

o Aki a magán megtakarításai mellett saját vállalkozásának a befektetéseit is megbízható kezekben szeretné tudni.

o Aki szabadidejét nyugodtan, a lehető legjobban kihasználva - családjával, pihenéssel, hobbijával - szereti eltölteni.

 

https://www.mkb.hu/private_banking/index